امروزه وجود تجهیزات کاربردی با دسترسی آسان، ساخت و ساز ساختمان‌ها را نیز متحول نموده است. برای مثال ساخت انواع دریچه‌ها و بکارگیری آنها به عنوان یکی از تجهیزات هیدرولیکی در قسمت‌های مختلف یک ساختمان یا خانه بسیار حائز اهمیت است. با ورود به یک ساختمان با دقت به اطراف خود می‌توانید به راحتی انواع محتلفی از دریچه‌ها را مشاهده نمایید. یکی از مهم‌ترین اهداف ساخت انواع دریچه کنترل و یا دسترسی آسان به شرایط موجود است.

مجموعه تولیدی صدرا یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های ارائه دهنده خدمات نصب و تولید انواع دریچه‌ است. این این دریچه‌ها دارای تنوع بالا و قابل استفاده در خانه و ساختمان‌های مسکونی و صنعتی هستند. دریچه‌ها بنا بر محل نصب و نوع کاربرد آن‌ها دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه می‌خواهیم شما را با انواع دریچه ساخت مجموعه صدرا آشنا کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

ساخت انواع دریچه توسط مجموعه صدرا

همان‌طور ‌که اشاره شد دریچه‌ها سازه‌های هیدرولیکی هستند که جهت کنترل کردن، هدایت نمودن و یا قطع و وصل کردن جریان هوا و آب و همچنین جهت دسترسی آسان به قسمت‌های مختلف ساختمان استفاده می‌شود. علاوه بر نوع و کاربرد دریچه‌ها یکی دیگر از تقسیم‌بندی آنها براساس جنس مواد اولیه آن خواهد بود. چراکه در نوع تقسیم بندی می‌توان انواع دریچه‌های فلزی، پلاستیکی، چوبی و… را نام برد. ازجمله انواع دریچه‌های ساخته‌شده توسط مجموعه صدرا عبارت‌اند از:

دریچه‌های هوا

دریچه‌های هوا خود به ۲ دسته دریچه‌های دیواری و سقفی تقسیم‌بندی می‌شوند. در دریچه‌های سقفی نیز انواع دریچه‌های تنظیم هوا را می‌توان به دریچه‌های تایلی، مشبک، دریچه‌های ۴ گوش و گرد تقسیم بندی نمود.

دریچه بازدید فن کویل

دریچه‌های بازدید فن‌کویل یکی از انواع دریچه‌های ساخت مجموعه صدرا هستند. این نوع دریچه دارای ۲ نوع مکنده و یا دمنده است. به ‌همین دلیل براساس نوع آن، سایز و ابعاد آن نیز تعیین خواهد شد. دریچه‌های بازدید فن‌کویل دارای ۲ نوع لولایی و وزنه هستند. که هر کدام از آن‌ها نیز به انواع مختلفی همچون دریچه‌های سقفی گریل دار، معمولی و مشبک تقسیم‌بندی می‌شوند.

اغلب دریچه‌های فن‌کویل از آلومینیوم و یا چوب ام دی اف ساخته می‌شوند. دریچه‌های فن‌کویل خود دارای انواع مختلفی هستند.

  • ازجمله دریچه‌های بازدید فن‌کویل ساده: دارای یک ساختار ورق مانند صافی هستند که روی آن‌ها هیچ‌گونه شیار، برآمدگی، یا فرورفتگی و سوراخی تعبیه نگردیده است. به ‌همین دلیل تردد هوا از بیرون به سمت داخل ساختمان تحت هیچ شرایطی امکان‌پذیر نخواهد بود.
  • در نوع دیگر دریچه‌های بازدید فن‌کویل شیاردار هستند. این نوع برای مواقعی که سیستم برگشت هوا از زیر دستگاه تأمین می‌شود استفاده می‌شود.
  • در نوع دیگر، دریچه‌های فن‌کویل خطی ۳۰ درجه نامیده می‌شوند. این نوع برای دستگاه‌هایی که نیاز به مکش مستقیم هوا دارند استفاده خواهند شد. یکی از کاربردهای این نوع دریچه با وجود دریچه خطی ۳۰ درجه انتقال و مکش هوا از محیط به داخل دستگاه موردنظر است.
  • دریچه فن‌کویل خطی کله قندی یکی دیگر از انواع دریچه های فن‌کویل است که برای دستگاه‌هایی با مکش مستقیم استفاده می‌شوند. این دستگاه نیز وظیفه انتقال و مکش هوای محیط به داخل محفظه‌ی فن‌کویل را برعهده دارد.
  • فن‌کویل گرد سقفی نیز یکی دیگر از انواع دریچه‌های بازدید تولیدشده توسط مجموعه با کیفیت صدرا است. شیارهای پله‌ای تعبیه‌شده روی این نوع دریچه آن را به یکی از شیک‌ترین و محبوب‌ترین دریچه‌های سقفی نیز تبدیل نموده است. از این نوع دریچه‌های فن‌کویل نیز برای مکش هوا به داخل محفظه مورد نظر استفاده می‌شود.
  • و درنهایت دریچه بازدید فن‌کویل خطی با طرح اسلوت یکی دیگر از انواع دریچه‌های بازدید فن‌کویل است. این نوع دریچه‌ها به ‌طور معمول در محیط‌هایی که دریچه‌های دمش به شکل اسلوت طراحی‌شده‌اند قابل نصب و اجرا هستند. این دریچه نیز وظیفه‌ی مکش هوا به درون محفظه‌ی فن‌کویل را برعهده خواهد داشت.

تمامی دریچه‌های فن‌کویل ذکر شده دارای انواع وزنه‌ای و لولایی هستند. شما می‌توانید متناسب با نوع دریچه تعبیه شده آن‌ها را نصب و اجرا نمایید.

دریچه بازدید تأسیسات

دریچه بازدید تأسیسات یکی دیگر از دریچه‌های پر کاربرد و بامزایای بسیار در مجموعه صدرا است. ساخت انواع دریچه توسط این مجموعه توانسته آن‌ها را به یکی از متنوع‌ترین تولیدکنندگان دریچه تبدیل نماید. از دریچه‌های بازدید تأسیسات، جهت دسترسی و یا انسداد لوله‌ها، زانوها و اتصالات آب و فاضلاب و یا جهت بازدید آسان و دسترسی آسان به قسمت تأسیسات ساختمان استفاده خواهد شد. از این دریچه‌ها علاوه‌بر رفع انسداد برای مسدود کردن قسمت‌های مختلف ساختمان استفاده می‌شود. برای مثال می‌توان از آن‌ها به ‌عنوان سرپوش بر قسمت‌های مختلف همچون دریچه‌های آب و فاضلاب استفاده نمود. این نوع در پوش‌ها نیز از جنس فلز، چوب و یا پلاستیک قابل ساخت و ارائه هستند.

دریچه‌های بازدید شیاردار

یکی دیگر از انواع دریچه‌های بازدید در ساختمان، دریچه‌های بازدید شیاردار هستند. این نوع دریچه‌ها نیز همان‌طوری‌که از نام آن‌ها پیداست، روی سطح آن دارای شیارهای خطی هستند. با وجود این شیارها و عبور و خروج هوا، تهویه هوا در محیط موردنظر به آسانی امکان‌پذیر خواهد بود. ازاین‌رو برای قسمت‌هایی که عبور جریان هوا حائز اهمیت است می‌توان استفاده نمود.

دریچه گریل

دریچه‌های گریل با برخورداری از پره‌های زد شکل بدون اجازه به ورود و خروج هم‌زمان هوا سبب تهویه هوای محیط موردنظر خواهند شد. ازاین‌رو از این نوع دریچه‌ها در اتاق‌های هواساز و آسانسور و محیط‌های بسته مانند سالن‌های ورزشی، اتاق‌های موتورخانه و پارکینگ بیشتر استفاده می‌شوند.

تولید متفاوت با مجموعه صدرا

شرکت صدرا با هدف تولید و ساخت دریچه‌های متفاوت، با ارائه خدماتی همچون مشاوره رایگان، ساخت و نصب انواع دریچه‌های مختلف توانسته همواره رضایت کامل مشتریان خود را به دست آورد. ساخت انواع دریچه برای ساختمان‌های مسکونی، تجاری، صنعتی و غیره یکی از مهم‌ترین خدمات این مجموعه است. شما می‌توانید با مراجعه به مجموعه صدرا با تولید و ساخت انواع دریچه با استفاده از باکیفیت‌ترین مواد اولیه و همچنین جدیدترین فناوری‌ها و تکنولوژی‌های پیشرفته دنیا خریدی متفاوت را تجربه کنید.

چراکه ساخت انواع دریچه در مجموعه صدرا با رعایت تمامی استانداردهای موجود اتفاق و به بازار عرضه خواهد شد.