ساخت انواع کباب پز به دلخواه شما توسط تیم صدرا

کباب پز یکی از تجهیزات کاربردی است که در تمامی دورهمی‌ها و تفریح‌های کوتاه و بلند مدت لحظات خوشی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. شما می‌توانید با استفاده از انواع کباب پز انواع غذاهای سریع و انواع کباب‌های خوش‌مزه را در کوتاه‌ترین زمان به شکل دلخواه خود آماده کنید و از آن لذت ببرید. در واقع خرید منقل و کباب‌پز سبب گردیده تا شما بتوانید در فضای خانه و حتی آپارتمان خود در کمترین جای ممکن به ‌راحتی جهت طبخ و کباب انواع غذاها و گوشت از آن‌ها استفاده نمایید.

شاید درواقع خرید کباب پز یکی از اجزاء و وسایل ضروری برای هر خانه‌ای نباشد. اما می‌تواند لحظاتی بسیار خوش‌مزه و لذیذ را برای شما ایجاد کند. کباب پزها دارای انواع مختلفی هستند که از نظر کاربردی، شکل و جنس بسیار متفاوت‌اند. به‌ همین دلیل در ادامه می‌خواهیم شما را با خرید انواع کباب‌پز و تولید انواع کباب پز توسط تیم صدرا معرفی نماییم. با ما همراه باشید.

انواع کباب پز

انواع کباب پز

جهت پخت انواع گوشت و کباب‌های خوش‌مزه انواع مختلفی از کباب‌پز و منقل‌های مختلف در بازار موجود است. درواقع تنوع بالای کباب‌پزها سبب گردیده تا آن‌ها را از نظر سایزبندی، اندازه، نوع، کاربرد و همچنین شکل ظاهری به دسته‌بندی‌های مختلفی تقسیم نمود. همچنین این تنوع سبب گردیده تا شما بتوانید بسته به شرایط و میزان فضای مورد نظر کباب‌پز خود را خریداری و از آن استفاده نمایید.

انواع کباب پز از نظر نوع کاربرد عبارت‌اند از:

انواع کباب پز از نظر نوع کاربرد عبارت‌اند از:

 • کباب پز زغالی
 • کباب‌پز برقی
 • کباب‌پز گازی

 

انواع کباب‌پز از نظر سایز و اندازه عبارت‌اند از:

انواع کباب‌پز از نظر سایز و اندازه عبارت‌اند از:

 • کباب‌پز خانگی
 • کباب‌پز صنعتی و
 • کباب‌پز نیمه‌صنعتی

 

انواع کباب پز از نظر شکل ظاهری عبارت‌اند از:

انواع کباب پز از نظر شکل ظاهری عبارت‌اند از:

 • کباب‌پز های ایستاده
 • کباب‌پز رومیزی
 • کباب پز گرد
 • کباب‌پزهای در دار
 • کباب پز دیواری
 • کباب‌پزهایی با پایه‌های بلند، کوتاه و غیره
کباب پز زغالی

کباب پز زغالی

کباب پزهای زغالی بنام منقل‌های زغالی نیز شناخته شده‌اند. درواقع این دسته از کباب‌پزها ازجمله قدیمی‌ترین نوع کباب پزها نیز محسوب می‌شوند. کباب‌پزهای زغالی همان‌طور که از نام آن پیداست با استفاده از ذغال و آتش قابل‌استفاده هستند. کباب پزهای ذغالی در انواع مختلف پایه‌دار و بدون پایه نیز قابل طراحی و ساخت هستند. این دسته از کباب پزها ازجمله رایج‌ترین و پرکاربردترین کباب پزها محسوب می‌شوند و از طرف‌داران بسیاری برخوردار هستند.

چراکه می‌توان از آن‌ها در هر محیطی متناسب با نیاز خود استفاده نمایید. این دسته از کباب‌پزها در مجموعه فنی صدرا قابل سفارش است و شما می‌توانید طرح دلخواه خود را سفارش و با بالاترین میزان کیفیت تحویل بگیرید. از این نوع کباب‌پز می‌توان جهت طبخ و کباب کردن انواع غذاهای مختلف استفاده نمود. استفاده از این نوع کباب‌پز در محیط‌های باز و طبیعت پیشنهاد می‌شود. چراکه برای محل‌های کوچک و بسته دارای دود زیادی است و پیشنهاد نخواهد شد.

کباب پزهای گازی

کباب پزهای گازی

کباب پزهای گازی نیز نسل جدیدی از کباب‌پزهای منقلی محسوب می‌شوند که بدلیل معایبی همچون ایجاد دود زیاد در انواع مدل‌های قدیمی به بازار عرضه شدند. در این نوع کباب‌پز همان‌طوری‌که از نام آن پیداست با استفاده از سوخت گاز به‌ صورت مستقیم و یا با وصل کردن به کپسول‌های موقتی گاز قابل استفاده خواهند بود. از این کباب پز می‌توان انواع مختلف غذاها و کباب‌های متفاوت را پخت. سهولت استفاده از این دسته کباب‌پز سبب افزایش طرف‌داران آن گردیده است. شما می‌توانید انواع مختلف کباب‌پز گازی را در شکل و جنس‌های متفاوت از صدرا بخواهید.

کباب پز برقی

کباب پز برقی

درواقع کباب پزهای برقی جزو مدرن‌ترین و جدیدترین انواع منقل و کباب‌پزها محسوب می‌شوند. این دسته از کباب‌پزها به‌جای استفاده از گاز و ذغال با استفاده از برق و المنت‌های تعبیه شده سبب پخت انواع گوشت و غذاهای مختلف خواهد شد. یکی از معایب استفاده از این نوع کباب‌پز که می‌تواند استفاده از آن را برای شما محدودتر نماید نحوه استفاده از آن با استفاده از برق شهری است. بدلیل نیاز به متصل بودن به جریان برق نمی‌توان آن را به محل‌های باز و پیک‌نیک با خود برد.

کباب پز خانگی و نیمه صنعتی

کباب پز خانگی و نیمه صنعتی

کباب پزخانگی و نیمه صنعتی نیز جهت استفاده برای مصارف شخصی و خانگی و همچنین در نوع نیمه صنعتی برای پخت کباب در حجم بالاتر قابل‌استفاده هستند. کباب‌پزهای خانگی نیز به نسبت سایر انواع کباب پزهای دیگر از سایز کوچک‌تری برخوردار هستند. در مقابل کباب‌پزهای صنعتی دارای سایزهای بزرگ‌تری جهت پخت حجم بالایی از انواع کباب به ‌صورت هم‌زمان هستند. مدل صنعتی مناسب برای مکان‌هایی مانند آشپزخانه‌ها، رستوران‌ها، تالارها و غیره هستند.

انواع کباب‌پز صدرا از نظر جنس و دوام

انواع کباب‌پز صدرا از نظر جنس و دوام

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد کباب پزها دارای انواع مختلفی از نظر شکل ظاهری و کاربردی هستند. ازجمله یکی دیگر از دسته‌بندی انواع کباب‌پز می‌توان به جنس و متریال به‌کاررفته در ساخت آن‌ها اشاره نمود. به‌طور معمول انواع کباب پز از نظر جنس عبارتند از:

 • کباب‌پز های آلومینیومی
 • کباب‌پزهای ساخته‌شده از فولاد ضدزنگ
 • کباب پز چدنی
 • کباب‌پز فولاد ساده

هرکدام از این کباب ها بسته به متریال و ورق‌های فلزی به‌کاررفته در ساخت آن‌ها دارای کاربرد، ساختار و طول عمرهای متفاوتی هستند.

به‌طور معمول کباب‌پزهای ساخته شده از ورق‌های آلومینیومی به نسبت کباب‌پزهای فولادی و گالوانیزه از قیمت‌های مناسب‌تری برخوردار هستند. به ‌همین دلیل اگر شما نیز نمی‌خواهید هزینه زیادی بابت خرید کباب پز بپردازید. خرید کباب پزهای آلومینیومی ساخته‌شده از ورق‌های آلومینیومی گزینه مناسبی خواهد بود. این ورق‌ها نیز دارای ضخامت‌های مختلفی هستند و شما می‌توانید متناسب با نیاز خود آن‌ها را انتخاب نمایید.

اما پس‌از مدتی استفاده از این دسته از کباب پزها دچار برش‌های نازک و یا ترک خوردگی خواهند شد و به نسبت کباب‌پز های فولادی گالوانیزه از طول عمر بالایی برخوردار نخواهند بود.

کباب‌پزهای فولادی دارای دوام و کیفیت بیشتری هستند. به ‌همین دلیل از قیمت بالاتری نیز برخوردارند. اما در مقابل کیفیت بسیار بالایی نیز دارند.

در نوع کباب پزهای چدنی نیز ساخته‌شده از چدن می‌توان گفت که به نسبت سایر کباب پزهای دیگر مقداری شکننده هستند. این دسته از کباب‌پزها گرما و حرارت را به ‌صورت مساوی پخش خواهند کرد. به ‌همین دلیل به‌ راحتی می‌توان روی آن‌ها کباب‌هایی بسیار خوش‌مزه و یکدستی را و پخت. همچنین این دسته از کباب پزها به‌ راحتی قابل شستشو هستند.

نکات مهم جهت خرید کباب پز

نکات مهم جهت خرید کباب پز

قبل‌از خرید کباب پز بهتر است با انواع جنس‌ها، ظاهر، ابعاد و کاربردهای آن آشنا شوید تا بتوانید انتخاب مناسب‌تری را متناسب با محیط و نیازهای خود داشته باشید. ازجمله نکات مهمی که قبل‌از خرید کباب پز به آن باید توجه کنید عبارت‌اند از:

 • قبل‌از خرید کباب پز و یا منقل باید نوع استفاده و کاربرد آن را برای خود مشخص کنید. برای مثال برای مصارف خانگی برای مهمانی‌ها و یا متناسب برای مکان‌های شلوغ و عمومی باید نوع و میزان نیاز خود را تعیین کنید تا انتخاب درستی داشته باشید.
 • همان‌طور که اشاره شد کباب پزها دارای انواع مختلف برقی، زغالی و گازی هستند. هر کدام از آن‌ها به نسبت نوع پخت دارای میزان دود مشخصی هستند. به‌ همین دلیل شما باید متناسب با محل زندگی و استفاده از منقل و یا کباب‌پز موردنظر آن را انتخاب نمایید. برای مثال برای خانه‌های حیاط‌دار و یا باغ‌ها بهتر است از انواع زغالی استفاده نمایید که مزه کبابی و غذاهای پخته شده روی آن بسیار لذیذتر است.

نکات تکمیلی

 • قبل‌از خرید و انتخاب نوع کباب‌پز می‌توانید لوازم جانبی آن‌ها را نیز بررسی کنید. در صورت عدم نیاز می‌توانید قسمت‌هایی همچون سیخ گردان، توری‌های کبابی و حرارت دهنده‌های جانبی را از کباب‌پز خود حذف کنید. چراکه کباب پزهایی که فاقد لوازم جانبی هستند به نسبت موارد ساده‌تر از هزینه‌های بالاتری برخوردار هستند.
 • دقت داشته باشید که جنس بدنه کباب پزها متفاوت است و هر کدام از آن‌ها دارای طول عمر، کیفیت و قیمت‌های متفاوتی هستند. جنس‌های آلومینیومی قیمت پایین‌تری دارند و از کیفیت کمتری نیز برخوردارند. اما به طبع منقل‌های چدنی توزیع حرارتی مناسبی دارند و به‌صرفه‌تر نیز هستند.
 • در صورت استفاده از کباب‌پز اگر قصد جابه‌جایی آن به مکان‌های مختلفی را دارید بهتر است که مدل‌هایی با وزنه‌هایی سبک‌تر و قابل‌حمل را خریداری نمایید.
 • به‌هنگام خرید کباب پز به نحوه شستشوی آن توجه کنید. کباب پزهایی که دارای شستشوی ساده‌تری هستند مناسب‌تر است. چرا که شما باید هر بار قبل و بعد از استفاده از کباب‌پز تمامی قسمت‌های آن را جهت رعات نکات بهداشتی و پخت غذایی سالم بشویید.
خرید انواع کباب پز از مجموعه صدرا

خرید انواع کباب پز از مجموعه صدرا

زمانی‌که صحبت از خرید کباب پز از مجموعه تولیدی صدرا خواهد شد به این معناست که شما می‌توانید قبل‌از خرید، طرح کباب‌پز دلخواه خود را طراحی کنید و آن را متناسب با نیاز ابعاد و جنس انتخابی سفارش دهید. مجموعه صدرا تولید کننده انواع مختلف کباب سازهای خانگی، نیمه‌صنعتی و صنعتی در سایز‌ها و جنس‌های مختلفی است.

شما می‌توانید با مراجعه به درگاه اینترنتی صدرا انواع مختلفی از نمونه کارهای این مجموعه تولیدی را مشاهده نمایید و کیفیت را مقایسه کنید. درواقع محصولات صدرا دارای بالاترین میزان کیفیت و تولید شده از با کیفیت‌ترین متریال روز است. در این مجموعه با استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا انواع مختلف باربیکیو، منقل و کباب‌پز های مختلف را طراحی و خواهند ساخت.

 

شما نیز اگر می‌خواهید برای پذیرایی از میهمانان خود سفره‌ای رنگین بچینید، با استفاده از انواع مختلف کباب‌پز در کمترین زمان ممکن انواع مختلفی از غذاهای گریل شده و کبابی را در کمترین زمان ممکن آماده کنید.

کباب پز

درنهایت

مصرف غذاهای کبابی و گریل شده درواقع یکی از سالم‌ترین غذاهایی است که انسان در طول تاریخ همواره از آن استفاده نموده. ساخت کباب پزها نیز پخت این دسته از انواع غذاهای کبابی را برای انسان‌ها آسان نموده است. به ‌همین دلیل انواع مختلفی از کباب‌پز ها بسته به شرایط شما در انواع مختلف ایستاده، پایه دار، ثابت و متحرک با استفاده از کاربردهای مختلف گازی، برقی و زغالی تولید شده‌اند.

در این مقاله نیز تلاش نمودیم شما را با انواع مختلف کباب‌پزهای خانگی و حرفه‌ای در انواع مدل‌های مختلف آشنا کنیم. شما نیز می‌توانید بسته به نیاز خود از میان صدها مدل کباب پز، برحسب بودجه موردنظر خود، گزینه مناسب را انتخاب و از صدرا خریداری نمایید. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *